Hoşgeldiniz - Şehrin Meşhuru
Ana Sayfa » Hamur İşleri » Erzurum Tandır Lavaş (Acem) Ekmeği 5 Adet

Erzurum

foto
foto
foto
foto
foto foto foto foto

Erzurum Tandır Lavaş (Acem) Ekmeği 5 Adet

193.5 TL

Erzurum Meşhur Tandır Lavaş Ekmeği

Sofraların eksilmeyen malzemelerinden bir tanesi ekmektir. Erzurum’a özel ve has ekmeklerden biri de lavaş ekmeğidir. Lavaş Ekmek, daha yumuşak yapıda ve yufkaya benzer yapısı ile sizlerin beğenisine sunuyoruz. Modern fırınların olmadığı dönemlerde ortaya çıkmış olan bu ekmek türü, zaman içerisinde her sofranın vazgeçilmez lezzetlerinden olmuştur.

Şehrin meşhuru olmasının sebebi: Erzurum’da lavaş ekmeği tandırlarda pişirilir. Tandırın Erzurum kültüründe ayrı bir yeri ve önemi vardır. Lavaşın en büyük özelliği ince bir yapıda olmasıdır. Ayrıca rengi de diğer ekmeklere göre farklıdır.  Erzurum Lavaş Ekmeğini  diğer adı Acem Ekmeği diye de bilinmektedir. Acem ekmeği denmesinin nedeninin bu ekmeğin Azerbaycan kökenli olmasıyla ilişkili olduğudur.

Lavaş ile ilgili tavsiyelerimiz; Kahvaltılarda üzerine yağ sürülerek peynirle, reçelle veya balla birlikte afiyetle tüketilebilmektedir.

%100 Doğal, Sağlıklı, Geleneksel Lezzetli
Afiyet olsun & İyi Alışverişler Dileriz.

Güvenlik Sorusu 1+7

Ödeme ve Taksit İmkanları

Şehrin Meşhurundan vermiş olduğunuz siparişlerin ödemesini; banka kartı, kredi kartı veya Havale/EFT yöntemlerinde sunulan, güvenli alışveriş sistemi(3D secure) sayesinde ödemelerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

Whatsapp Destek