Hoşgeldiniz - Şehrin Meşhuru
Ana Sayfa » Kahvaltılıklar » Peynir Çeşitleri » Yardımcı, Edirne Çeçil Peyniri 250 Gr (Vakumlu)

Edirne

foto
foto

Yardımcı, Edirne Çeçil Peyniri 250 Gr (Vakumlu)

51.525 TL

Edirne’nin  Meşhur Çeçil peyniri: Doğallığı ve malzeme kalitesini bir bütün olarak oluşturduğumuz, özel ürünlerimizi sizlerle buluşturuyoruz. Elle ovulunca iplik iplik olduğundan, tel peyniri güzel bir benzetme olarak bu ismi almıştır. Yöreye göre “civil” , “çeçil”, “saçak” yada “çekme peynir” de denen peynirlere benzer. Yumuşak pişmaniye gibi tel tel, açık sarı renktedir. Yağlı sütten işlendiği için daha lezzetlidir. Yağı az, proteini bol bir peynir çeşididir.

Şehrin meşhuru olmasının sebebi;  Edirne’nin Tunca, Meriç, Arda ve Ergene akarsularının yarattığı deltalar ile bölgemize mahsus iklimin yarattığı bitki örtüsüyle, özellikle yöremize özgü çeşitli otlar ve kekik ile beslenen süt veren  koyun, keçi ve inek sütünden elde edilmektedir.

Peynir ile ilgili tavsiyelerimiz; kahvaltıların vazgeçilmezi peynir; nane, maydanoz, yeşil biber, yeşil soğan, domates ve hafif zeytinyağı ile birlikte küçük doğranmış peynirleri karıştırıp, muhteşem bir peynir salatası oluşturarak tüketim sağlayabilirsiniz.

%100 Doğal, Sağlıklı, Geleneksel Lezzetli
Afiyet olsun & İyi Alışverişler Dileriz.

Güvenlik Sorusu 9+4

Ödeme ve Taksit İmkanları

Şehrin Meşhurundan vermiş olduğunuz siparişlerin ödemesini; banka kartı, kredi kartı veya Havale/EFT yöntemlerinde sunulan, güvenli alışveriş sistemi(3D secure) sayesinde ödemelerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

Whatsapp Destek