Hoşgeldiniz - Şehrin Meşhuru
Ana Sayfa » Kahvaltılıklar » Peynir Çeşitleri » Sarıbaş Gurme, Kekikli Sepet Peyniri

Balıkesir

foto
foto

Sarıbaş Gurme, Kekikli Sepet Peyniri

64 TL

Miktar Seçiniz

Rakamlar 400 Gr Vakumlu Paketleri Temsil Etmektedir. İnek Sütünden Üretilmiştir.

Marka : Sarıbaş Gurme

Balıkesir’in Meşhuru olan Sarıbaş Mandıra; Madra Yaylalarının uçsuz bucaksız yeşilliklerinde beslenen ineklerin taze sütleri ile yapılan sepet peynirleri tam yağlı ve az tuzlu yöresel bir peynirdir. İçerdiği aminoasit ile zeka gelişimine katkı sağlar, A ve B vitaminleri ile boy uzamasına yardımcı olur, kalsiyum oranı ile dişleri ve kemikleri güçlendirir.

Meşhur olmasının sebebi: Sepet peyniri Balıkesir’de inek sütünden üretilen tam yağlı ve haşlama tarzı bir yapılan yöresel peynir çeşididir. Mayalamadan sonra pıhtı kırılır ve haşlandıktan sonra süzülen peynir örme sepetlerde kalıplanarak sepetin şeklini alır. Kaşar peynirini de andıran peynir kendine has lezzeti ve aromaya sahiptir. Ayrıca, meşhur Ayvalık ve Susurluk tostu bu peynirden yapılmaktadır. Bölgede çok rağbet gören tercih edilen bir üründür. Eşsiz lezzeti ve görünümü ile sofraların vazgeçilmezidir.

Sepet Peyniriile ilgili tavsiyelerimiz: Bu lezzetli peyniri; kahvaltılarınızda, makarnalarınızda veya meze olarak tercih ederek sofralarınızı özel lezzetler ile zenginleştirebilirsiniz.

%100 doğal, sağlıklı, geleneksel lezzet.
Afiyet olsun & İyi alışverişler dileriz.

Ödeme ve Taksit İmkanları

Şehrin Meşhurundan vermiş olduğunuz siparişlerin ödemesini; banka kartı, kredi kartı veya Havale/EFT yöntemlerinde sunulan, güvenli alışveriş sistemi(3D secure) sayesinde ödemelerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

Whatsapp Destek