Hoşgeldiniz - Şehrin Meşhuru
Ana Sayfa » Kahvaltılıklar » Peynir Çeşitleri » Divle Obruk Peyniri

Coğrafi İşaretli Ürün

foto
foto
foto foto

Divle Obruk Peyniri

1237.5 TL ( 1900 Gr - 2000 Gr )

Miktar Seçiniz

Seçeceğiniz Gramaja Göre, Deri Formasyonu Bozulmadan Bütün Olarak Gönderim Sağlanacaktır.

Marka : Koçak Gıda

Konya Ereğli Meşhur Divle Obruk Peyniri: Asıl olarak Karaman, Ayrancı’ya bağlı üçharman (divle) köyünde üretimi gerçekleşir. 35 metre derinlik 233 metre uzunluktaki obrukta yazın serin, kışın ise ılık bir havanın hakimdir. Mağaranın özel florasından dolayı; dış derinin rengi dahil olgunlaşan peynir, farklı bir kimliğe bürünerek beğenilerinize sunulmaktadır.

Şehrin meşhuru olmasının sebebi: Küçükbaş hayvanların doğal ortamda otlatılmasıyla elde edilen süttendir. Peynir, daha sonra olgunlaşması için nisan-mayıs aylarında obruk içerisinde bekler. Mağaranın ısısı; 4-5 C derece olan bir ortamda, ekim kasım ayına kadar bekler. Mağaranın florasından kaynaklanan aşamalarından; ilki derinin üstü beyaz ve açık mavimsi bir küfle kaplanmaktadır. Daha sonra ise tulumun üzerini kırmızı bir küf kaplamaktadır fakat bu küf peynirin içine geçmez.

Divle obruk peyniri ile ilgili tavsiyelerimiz: Dünyaca ünlü rokfor dan sonra 5. sırayı alan eşsiz peynir türü olarak bilinmektedir. Alışık olmayan kişiler için ilk başta kokusu ve tadı hafif ağırdır. Fakat, peyniri tattıktan sonra kokusunu unutturan bir lezzeti mevcuttur.

Önemli Bilgi: Obruk peyniri tartılarak satılır. Ürününün dış yüzey formasyonu bozulmadan da satın alabilirsiniz.

1 adet deri tulum obruk peyniri: 1700-3000 Gr arasında farklılık göstermektedir. Satış fiyatı ortalama Kg fiyatını yansıtmaktadır.

%100 doğal, sağlıklı, geleneksel lezzet.
Afiyet olsun & iyi alışverişler dileriz.

Güvenlik Sorusu 9+1

Ödeme ve Taksit İmkanları

Şehrin Meşhurundan vermiş olduğunuz siparişlerin ödemesini; banka kartı, kredi kartı veya Havale/EFT yöntemlerinde sunulan, güvenli alışveriş sistemi(3D secure) sayesinde ödemelerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

Whatsapp Destek