Hoşgeldiniz - Şehrin Meşhuru
Ana Sayfa » Editörün Seçtikleri » Karaköy Güllüoğlu Fıstıklı Dürüm

İstanbul

foto
foto

Karaköy Güllüoğlu Fıstıklı Dürüm

1170 TL

Rakamlar Kg Fıyatını Temsil Etmektedir.

Marka : Karaköy Güllüoğlu

Karaköy Güllüoğlu Fıstıklı Dürüm; benzersiz üretim yolculuğundan sonra, meydana getirilmektedir. Bu özel baklavalar, aynı zamanda eşsiz lezzetiyle de damaklarınızı şenlendirecektir.

Şehrin meşhuru olmasının sebebi; Karaköy Güllüoğlu’nda çalışan her usta, bilinen teknikleri kullanmakla birlikte, kişisel bir lezzetin izini bırakacak olan özel hamur açma yöntemlerini tatbik eder. Bu özel dokunuş, dünyanın en ince hamurunu açmak için geçirilen onlarca yılın tecrübesinin sonucudur. Hamura hayat veren bu özel dokunuş ve tamamen doğal malzemeler birleştiğinde, eşsiz Karaköy Güllüoğlu Baklavalarına da ruhunu vermiş olur.

Üstadından Baklava ile ilgili tavsiyeler; Baklavanın iyisi, insanın beş duyusu ile test edilerek anlaşılabilir. İyi pişmiş baklavanın rengi: altın sarısına benzer, baklava diri görünmeli, iştah kabartmalı, şerbet kararında olmalı ki baklavayı hem kilo olarak, hem de tat olarak ağırlaştırmamalıdır. İşitme duyusu ile test iyi bir baklavaya çatal batırıldığında, bir hışırtı olur. Bu, yufkanın ince açıldığını ve baklavanın iyi piştiğine işarettir. Yufkası ne kadar inceyse, baklava o kadar iyidir. Koku alma duyusu ile test Baklava ağza yaklaştırıldığında, mis gibi sade tereyağı, harç olarak kullanılan ceviz veya fıstığın kokusu gelmeli. İyi baklava, her şeyden önce iyi ham maddeden oluşur. Tat alma ve dokunma duyusu ile test Baklavanın iyisi, kötüsü, asıl yenmesi sırasında belli olur. İyi baklavayı yerken hissedersiniz. Damakta eşsiz bir tat bırakır. Mideye zarar vermez.

İçindekiler: Toz şeker, içme suyu, buğday unu, sade yağ, antep fıstık içi, buğday nişastası, yumurta, sofra tuzu

Raf ömrü: Serin ve kuru yerde saklamak koşulu ile 30 gündür.

%100 Doğal, Sağlıklı, Geleneksel, Lezzetli.
Afiyet olsun & İyi Alışverişler

Güvenlik Sorusu 1+5

Ödeme ve Taksit İmkanları

Şehrin Meşhurundan vermiş olduğunuz siparişlerin ödemesini; banka kartı, kredi kartı veya Havale/EFT yöntemlerinde sunulan, güvenli alışveriş sistemi(3D secure) sayesinde ödemelerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

Whatsapp Destek