Hoşgeldiniz - Şehrin Meşhuru
Ana Sayfa » Editörün Seçtikleri » Karaköy Güllüoğlu Fıstıklı Dürüm

İstanbul

foto
foto

Karaköy Güllüoğlu Fıstıklı Dürüm

425 TL

Miktar Seçiniz

Rakamlar Kg Fıyatını Temsil Etmektedir.

Marka : Karaköy Güllüoğlu

Fıstıklı Dürüm, 1 rulo yufkadan yapılır. %90’ı fıstıktır. Şerbeti, klasik baklavaya göre biraz daha azdır. Fırında özel olarak 170 derecede pişirilir

Şehrin meşhuru olmasının sebebi; Karaköy Güllüoğlu’nda çalışan her usta, bilinen teknikleri kullanmakla birlikte, kişisel bir lezzetin izini bırakacak olan, özel hamur açma yöntemlerini tatbik eder. Bu özel dokunuş, dünyanın en ince hamurunu açmak için geçirilen onlarca yılın tecrübesinin sonucudur. Hamura hayat veren bu özel dokunuşla, binbir emek ile toplanmış doğal malzemeler birleştiğinde bu eşsiz tada, ruhunu vermiş olur.

Fıstıklı Dürüm Baklava ile ilgili tavsiyelerimiz; Dürüm Baklavanın iyisi, insanın beş duyusu ile test edilerek anlaşılabilir. Görme duyusu ile test İyi dürüm baklava, daha vitrinde, tepside kendisini belli eder.  Ayrıca dürüm baklava diri görünmeli, iştah çekmeli. İyi baklavada şerbet kararında olmalı, baklavayı hem kilo olarak, hem tat olarak ağırlaştırmamalı. İşitme duyusu ile test iyi bir baklavaya çatal batırıldığında, bir hışırtı duyulur. Bu, yufkanın ince açıldığını ve baklavanın iyi piştiğine işarettir. Yufkası ne kadar ince açılmış olursa, baklava o kadar iyi olur. Koku alma duyusu ile test Baklava ağza yaklaştırıldığında, buruna mis gibi sade tereyağı ve içerğinde kullanılan ceviz veya fıstığın kokusu gelmeli. İyi baklava, her şeyden önce iyi ham maddeden oluşur. Tat alma ve dokunma duyusu ile test Baklavanın iyisi, kötüsü, asıl yenmesi sırasında belli olur. İyi baklava ağızda dağılır; damakta eşsiz bir tat bırakır; mideye de dokunmaz.

%100 Doğal, Sağlıklı, Geleneksel, Lezzetli
Afiyet olsun & İyi Alışverişler

Ödeme ve Taksit İmkanları

Şehrin Meşhurundan vermiş olduğunuz siparişlerin ödemesini; banka kartı, kredi kartı veya Havale/EFT yöntemlerinde sunulan, güvenli alışveriş sistemi(3D secure) sayesinde ödemelerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

Whatsapp Destek