Hoşgeldiniz - Şehrin Meşhuru
Ana Sayfa » Kahvaltılıklar » Bal » Meşhur Bayburt Balı

Bayburt

foto
foto

Meşhur Bayburt Balı

234.35 TL

Bayburt’un Meşhur Balı : Endemik bitki çeşitliliğini en fazla olan iller arasında yer alan Bayburt, bitki çeşitliliğinin fazla oluşu nedeniyle Bal kalitesi de en iyi olan iller arasının başında gelmektedir.  Tamamen doğal, insan müdahalesi olmadan, arılara herhangi bir besleme yapılmadan eşsiz meşhur Bayburt balı kalitesini ön plana çıkarak sizlerin beğenisine sunuyoruz.

Meşhur olmasının sebebi: Aromatik bitki çeşitliliği ve zenginliğiyle organik bal üretiminin Türkiye’deki önemli merkezlerinden biri olan Bayburt balının diğer ballardan kaliteli olmasının sebebi bölgede yetişen endemik bitki çeşitliliğinin fazla olması ve rakımın yüksek oluşu başlıca nedenlerin başında gelmektedir.  Özellikle yöreye özgü “sığır kuyruğu” deli batbat, gorunga, yonca gibi bitkilerin çiçekleri bal kalitesinin yüksek olmasında en büyük etkendir.

Bayburt Balı  ile ilgili tavsiyelerimiz: Kahvaltıların vazgeçilmezi olmasının yanında; çok sıcak olmamak kaydıyla sütünüze çayınıza katarak tüketim sağladığınız da daha yumuşak bir içim sağlayacaktır. Ayrıca ceviz üzerine dökülen bal da enfes bir tat ortaya çıkaracaktır.

Saklama Koşulu: Buzdolabına koymayınız. Oda sıcaklığında saklayınız. Koruyucu madde olmadığından kristalize olabilir. Satın aldığınız balı kabıyla birlikte kaynayan bir suyun içinde bir süre bekletirseniz eski halini alır. Bu süreci hızlandırmak için balı karıştırabilirsiniz.

%100 doğal, sağlıklı, geleneksel lezzet.
Afiyet olsun & İyi alışverişler dileriz.

Güvenlik Sorusu 5+3

Ödeme ve Taksit İmkanları

Şehrin Meşhurundan vermiş olduğunuz siparişlerin ödemesini; banka kartı, kredi kartı veya Havale/EFT yöntemlerinde sunulan, güvenli alışveriş sistemi(3D secure) sayesinde ödemelerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

Whatsapp Destek