Hoşgeldiniz - Şehrin Meşhuru
Ana Sayfa » Kahvaltılıklar » Peynir Çeşitleri » Kars Peynircilik, Suyu Alınmış Tuzlu Çeçil Peyniri

Kars

foto
foto
foto foto

Kars Peynircilik, Suyu Alınmış Tuzlu Çeçil Peyniri

161.25 TL ( 500 Gr )

Miktar Seçiniz

Kars Çeçil Peyniri: Doğallığı ve kalitesiyle bir bütün olarak oluşturduğumuz, özel ürünlerimizi sizlerle buluşturuyoruz. Elle ovulunca iplik iplik olduğundan, tel peyniri güzel bir benzetme olarak bu ismi almıştır. Yöreye göre “civil” , “çeçil”,”saçak” yada “çekme peynir” de denen peynirlere benzer. Yumuşak pişmaniye gibi tel tel, açık sarı renktedir. Yağlı sütten işlendiği için daha lezzetlidir. Yağı az, proteini bol olduğundan damak tadınıza laiktir.

Şehrin meşhuru olmasının sebebi: En temel nedeni sütünden başlıyor olması. 2000-2500 metre rakıma sahip otlaklardaki son derece zengin ve taze ot çeşitleriyle beslenen ineklerimizden elde edilen sütü bekletmeden, her 10 LT süt için 1 kg meydana gelecek peynirlerimizi yapıyoruz. Genelde özel odalarda dinlenme sürecinden sonra beğenilerinize sunuyoruz.

Kars Çeçil Peyniri ile ilgili tavsiyelerimiz: Hem Yufka ile hem gözlemeye sararak  tüketebilirsiniz. Kahvaltıların da vazgeçilmezidir. olarak; nane, maydanoz, yeşil biber, yeşil soğan, domates ve hafif zeytinyağı ile birlikte küçük doğranmış peynirleri karıştırıp, muhteşem bir peynir salatası oluşturarak tüketim sağlayabilirsiniz.

%100 Doğal, Sağlıklı, Geleneksel Lezzet.
Afiyet Olsun & İyi Alışverişler Dileriz.

Güvenlik Sorusu 6+1

Ödeme ve Taksit İmkanları

Şehrin Meşhurundan vermiş olduğunuz siparişlerin ödemesini; banka kartı, kredi kartı veya Havale/EFT yöntemlerinde sunulan, güvenli alışveriş sistemi(3D secure) sayesinde ödemelerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

Whatsapp Destek