Hoşgeldiniz - Şehrin Meşhuru
Ana Sayfa » Kahvaltılıklar » Peynir Çeşitleri » Kars Peynircilik, Kars Gravyeri

Kars

foto
foto
foto foto

Kars Peynircilik, Kars Gravyeri

333.25 TL ( 500 Gr )

Miktar Seçiniz

Kars Gravyer peyniri, İsviçre, Hollanda peynirlerine tat olarak yakınlığı ile bilinen bu meşhur peynir, sadece Kars’ta üretilebilmektedir.
1 kg gravyer elde edebilmek için sütün yağ oranına göre 16 kg süt işlenir. En az 6 aylık olgunlaştırma sürecinden sonra istenilen aroma ve kıvama ulaşmış olur. Olgunlaştırma süreci talebe ve kaşarın durumuna göre 6 ile 24 ay arasında değişiklik gösterir.

Şehrin meşhuru olmasının sebebi: Kars’ın yüksek rakımlı yaylalarında yaylım olarak beslenen ineklerin sütünden elde edilmektedir. Doğallığı lezzetine yansımış olan bu peynir Şirden maya kullanılarak yapılmıştır. Gravyer Peynirler, en az 6 ay soğuk hava mahseninde bekletildikten sonra kendine has aromasını oluşturur.

Kars Eski Kaşar Peyniri ile ilgili tavsiyelerimiz: Tost ve gözlemelerinize harika bir aroma vermesinin yanında, kahvaltıların da vazgeçilmezidir.

%100 Doğal, Sağlıklı, Geleneksel Lezzet.
Afiyet Olsun & İyi Alışverişler Dileriz.

Güvenlik Sorusu 6+7

Ödeme ve Taksit İmkanları

Şehrin Meşhurundan vermiş olduğunuz siparişlerin ödemesini; banka kartı, kredi kartı veya Havale/EFT yöntemlerinde sunulan, güvenli alışveriş sistemi(3D secure) sayesinde ödemelerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

Whatsapp Destek