Hoşgeldiniz - Şehrin Meşhuru
Ana Sayfa » Kahvaltılıklar » Peynir Çeşitleri » Divle Obruk Tulum Peyniri(dünyaca meşhur)
foto
foto
foto foto

Divle Obruk Tulum Peyniri(dünyaca meşhur)

175 TL

Miktar Seçiniz

Marka : Koçak Gıda

Konya Ereğli’nin Meşhuru olan divle obruk peyniri;

asıl olarak Karaman, Ayrancı’ya bağlı üçharman (divle) köyünde 35 metre derinlik 233 metre uzunluktaki obrukta yazın serin, kışın ise ılık bir havanın hakim olduğu, ortamda olgunlaştırma aşamasının yapıldığı mağaranın mikro florasından kaynaklanan dış derinin rengi başta olmak üzere divle obruk peyniri farklı bir kimliğe bürünerek beğenilerinize sunulmaktadır.

Şehrin meşhuru olmasının sebebi;

Küçükbaş hayvanların yem verilmeden doğal ortamda otlatılıp beslenerek elde edilen sütten, peynir elde edilerek, olgunlaştırmak üzere nisan-mayıs aylarında obruk içerisine konan peynirler yaz aylarında dahi ısısı 4-5 C derece olan bir ortama, ekim kasım ayına kadar bekletilerek doğal ortamdan kaynaklanan aşamalarından ilki derinin üstü beyaz ve açık mavimsi bir küfle kaplanmakta daha sonra ise tulumun üzerini kırmızı bir küf kaplamaktadır fakat bu küf peynirin içine geçmez.

Peynir ile ilgili tavsiyelerimiz;

Dünyaca ünlü rokfor dan sonra 5. sırayı alan eşsiz peynir türü olarak bilinmektedir. Alışık olmayan kişiler için ilk başta kokusu hafif ağır gelse de, peyniri tattıktan sonra kokusunu unutturan bir lezzeti mevcuttur.  

Önemli Bilgi : Obruk peyniri tartılarak satılmakta olup, ürününün dış yüzey formasyonu bozulmadan satın almayı dilerseniz, lütfen Whatsapp destek hattımız veyahut mail adresimiz ile iletişime geçiniz.

1 adet deri obruk peyniri; genel olarak, ortalama: 1700-2300 Gr arası farklılık göstermekte olup, satış fiyatı Kg fiyatını yansıtmaktadır.

 

%100 doğal, sağlıklı, geleneksel, lezzetli

Afiyet olsun & İyi Alışverişler

Ödeme ve Taksit İmkanları

Şehrin Meşhurundan vermiş olduğunuz siparişlerin ödemesini; banka kartı, kredi kartı veya Havale/EFT yöntemlerinde sunulan, güvenli alışveriş sistemi(3D secure) sayesinde ödemelerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

Whatsapp Destek