Hoşgeldiniz - Şehrin Meşhuru
Ana Sayfa » Börek & Kurabiye » Arslanzade, Edirne Kallavi Kurabiyesi

Edirne

foto
foto
foto foto

Arslanzade, Edirne Kallavi Kurabiyesi

172 TL

Miktar Seçiniz

Rakamlar 100 Gr Fiyatını Temsil Etmektedir.

Marka : Arslanzade

Arslanzade’den Edirne’nin Meşhur Kallavi Kurabiyesi: Edirne mutfağıyla özdeşleşen kallavi, antep fıstığı ve safranın birleşiminden oluşur. Çay saatlerinde sunabileceğiniz kallavi kurabiyesinin içinde toz şeker kullanılmaz. Bunun yerine, tatlandırmak için karaçalı balı tercih edilmektedir. Bazı yörelerde fıstıksız versiyonları da mevcuttur.

Meşhur olmasını sebebi: Yeşil ve sarı renkleri ile oldukça lezzetli olan bu kurabiye, Osmanlıdan günümüze kadar gelmiştir. Kelime anlamı itibariyle ve şekli ile görenlere kavuğu hatırlatır. Kavuk şekli ile bilinen bu kurabiye; oldukça beğenilen ve alışkanlık yapan bir lezzet olmuştur. 

Kallavi Kurabiyesi ile ilgili tavsiyelerimiz: Çay saatlerinizin, misafir  kabul günlerinizin, özel günlerinizin, yolculuklarımızın ve hatta atıştırmalıklar olarak günün her saati afiyetle tüketebilirsiniz.

1 Adet: 100 Gr

%100 doğal, sağlıklı, geleneksel lezzet.
Afiyet olsun & İyi alışverişler dileriz.

Güvenlik Sorusu 4+7

Ödeme ve Taksit İmkanları

Şehrin Meşhurundan vermiş olduğunuz siparişlerin ödemesini; banka kartı, kredi kartı veya Havale/EFT yöntemlerinde sunulan, güvenli alışveriş sistemi(3D secure) sayesinde ödemelerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

Whatsapp Destek