Hoşgeldiniz - Şehrin Meşhuru
Ana Sayfa » Kahvaltılıklar » Peynir Çeşitleri » Meşhur Yozgat Çanak Peyniri

Yozgat

foto
foto
foto foto

Meşhur Yozgat Çanak Peyniri

161.25 TL

Yozgat’ın Meşhur Çanak Peyniri: kahvaltı sofralarının vazgeçilmezi olan meşhur Çanak peyniri, geleneksel yöntemlerle ve büyük emeklerle hazırlanan çanak peynir, hijyen kurallarına uygun şekilde sizlerin beğenisine sunuyoruz.

Çanak Peyniri ile ilgili tavsiyelerimiz: Yozgat yöresinin doğal bitki örtüsü ve su kaynaklarıyla beslenen koyun, keçi ve ineklerden elde edilen sütlerden yapılan Yozgat’a has, az olgun  kalıplar halindeki taze peynir, önce bez torbalara konulup üzerine ağırlıkla baskı yapılarak içerisindeki peynir suyunun dışarı akması sağlanır. Bu baskı işlemi 2 gün sürmektedir. Suyunu kaybeden taze peynir, daha sora küçük parçalara ayrılıp tuzlanmaktadır. Tuzlanıp bir gün bekletilen peynirler çanaklara doldurulup olgunlaşmaya bırakılmaktadır. Yaklaşık 3 ay toprağa gömülerek olgunlaştırma işleminin sonunda peynir tüketilmeye hazır hale geliyor.

%100 doğal, sağlıklı, geleneksel lezzet.
Afiyet olsun & İyi alışverişler dileriz.

Güvenlik Sorusu 1+6

Ödeme ve Taksit İmkanları

Şehrin Meşhurundan vermiş olduğunuz siparişlerin ödemesini; banka kartı, kredi kartı veya Havale/EFT yöntemlerinde sunulan, güvenli alışveriş sistemi(3D secure) sayesinde ödemelerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

Whatsapp Destek