Hoşgeldiniz - Şehrin Meşhuru
Ana Sayfa » Bakliyatlar & Kuru Gıda » Meşhur Kırıkkale Un Tarhanası

Kırıkkale

foto
foto

Meşhur Kırıkkale Un Tarhanası

90 TL

Kırıkkale Un Tarhanası: Bölgede yetişen doğal malzemelerden elde edilir. Her damlasında emek barındır ve şifa kaynağıdır.

Şehrin meşhuru olmasının sebebi: Anadolu’da yüzyıllar boyunca kültürümüzün bir parçası haline gelen bu lezzet, ana malzemesi kaliteli dövme buğdaylardır. Kaynatılmış buğdaylara, mevsim sebzeleri ve yoğurt eklendikten sonra iyice yoğrulur ve uzun süre korunabilmesi için güneşte kurutulur. Güneşte nemi giden tarhanalar, öğütülür ve tüketime hazır hale gelir.

Pişirim Önerisi: Tencereye biraz Zeytinyağ ve Tereyağ eklenir. Çok az ısındıktan sonra domates, biber salçası, kuru nane ve bir diş dövülmüş sarımsak eklenir. Hepsi 1 dk kadar kavrulduktan sonra üzerine tarhana eklenir ve çok az daha kavrulur. Daha sonra su  ilave edilir ve pişmeye yakın az karabiber eklenerek servis edilir.

Serin ve kuru yerde muhafaza ediniz. Güneşten ve nemden koruyun.

%100 doğal, sağlıklı, geleneksel lezzet.
Afiyet olsun & İyi alışverişler dileriz.

 

Güvenlik Sorusu 8+5

Ödeme ve Taksit İmkanları

Şehrin Meşhurundan vermiş olduğunuz siparişlerin ödemesini; banka kartı, kredi kartı veya Havale/EFT yöntemlerinde sunulan, güvenli alışveriş sistemi(3D secure) sayesinde ödemelerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

Whatsapp Destek