Hoşgeldiniz - Şehrin Meşhuru
Ana Sayfa » Baharatlar » Hatay Kırmızı Toz Biber (Pudra)

Hatay

Acı/Tatlı

foto
foto
foto
foto foto foto

Hatay Kırmızı Toz Biber (Pudra)

55 TL ( 500 Gr (Tatlı) )

Miktar Seçiniz

Hatay Samandağ yöresinde yetişen meşhur kül biberleri, Hatay'ın en kaliteli kurutulmuş acısız biberlerin toz haline getirilerek elde edilir.

Marka : Turunç Gıda

Hatay Kırmızı Toz Biber

Toz biberin bir kademe daha değirmende öğütülerek en ince halidir. İnce çekilmiş pul biber(pudra biber), Hatay’ın köylerinde doğal yöntemlerle yetişen biberler mevsiminde toplanıp kurutulur daha sonra katkısız olarak hazırlanır ve beğenilerinize sunulur.

Şehrin meşhuru olmasının sebebi: Sapı ve tohumlarından özenle ayrılan kırmızı biberler, güneşte kurutulmaya bırakılır. Kurutulan biberler büyük havana alınarak dövülür ve tüketime hazırlanır.

Kırmızı Toz Biber (Pudra pul biber) ile ilgili tavsiyelerimiz: Çorbalarda, et ve tavuk soslarında, sulu yemeklerde, salataların soslarında, sebzeli garnitürlerde ve mantılarda kullanılır.

Hava ile temas etmesini engelleyecek saklama kabı içerisinde serin bir yerde muhafaza edilebilir. Nemli ve rutubetli ortamlarda açık kalmamasına ve güneş ışığına direk olarak maruz kalmamasına dikkat ediniz.

%100 doğal, sağlıklı, geleneksel lezzet.
Afiyet olsun & iyi alışverişler dileriz.

Ödeme ve Taksit İmkanları

Şehrin Meşhurundan vermiş olduğunuz siparişlerin ödemesini; banka kartı, kredi kartı veya Havale/EFT yöntemlerinde sunulan, güvenli alışveriş sistemi(3D secure) sayesinde ödemelerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

Whatsapp Destek