Hoşgeldiniz - Şehrin Meşhuru
Ana Sayfa » Kahvaltılıklar » Peynir Çeşitleri » Meşhur Tunceli Şavak Tulum Peyniri

Tunceli

foto
foto

Meşhur Tunceli Şavak Tulum Peyniri

0 TL

Tunceli’nin Meşhur Şavak Peyniri: Tunceli yöresinin kekik kokulu Munzur Yaylalarının doğal ortamında beslenen koyunların organik sütü, şirden mayası ve tuz dışında hiçbir koruyucu madde içermeden geleneksel yöntemlere göre hazırlanan Tunceli Şavak Tulum Peyniri sizlerin beğenilerinize sunuyoruz. %100 doğal, sağlıklı ve lezzetlidir.

Meşhur olmasının sebebi:  Şavak Tulum Peynirini diğerlerinden ayıran fark; Munzur Yaylalarının bitki örtüsü ve Akkaraman koyun ırkının süt özellikleridir. Tunceli yöresine ait olan bu peynirin yapılışı oldukça zordur.  Yapımına 5. ve 6. aylarda başlayan 9. aylarda biten tamamen Tunceli yöresinin yüksek rakımlı 90-100 çeşit bitki zenginliğine sahip temiz ve serin yaylalarında beslenen koyunlardan alınan sütlerden hazırlanmaktadır.

Şavak Peyniri ile ilgili tavsiyelerimiz: Kahvaltıların vazgeçilmezi peynir; nane, maydanoz, yeşil biber, yeşil soğan, domates ve hafif zeytinyağı ile birlikte küçük parçalar halinde doğranan peynirleri karıştırıp, muhteşem bir peynir salatası oluşturabilirsiniz.

%100 doğal, sağlıklı, geleneksel lezzet.
Afiyet olsun & İyi alışverişler dileriz.

Güvenlik Sorusu 4+7

Ödeme ve Taksit İmkanları

Şehrin Meşhurundan vermiş olduğunuz siparişlerin ödemesini; banka kartı, kredi kartı veya Havale/EFT yöntemlerinde sunulan, güvenli alışveriş sistemi(3D secure) sayesinde ödemelerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

Whatsapp Destek