Hoşgeldiniz - Şehrin Meşhuru
Ana Sayfa » Kahvaltılıklar » Reçel ve Marmelat » Meşhur Sakarya Uğut Tatlısı (Uğut Marmelatı)

Sakarya

foto
foto

Meşhur Sakarya Uğut Tatlısı (Uğut Marmelatı)

67.5 TL

Sakarya’nın Meşhur Uğut Tatlısı: Doğal içeriği ve kendine özgü tadıyla Sakarya Uğut Tatlısı yörede buğday çimi marmelatı olarak da bilinen tatlıyı  buğday tohumundan hazırlanan kökeni Orta Asya’ya dayanan ve geleneksel  yöntemlerle hazırlanan bu lezzeti beğenilerinize sunuyoruz.

Meşhur olmasının sebebi: Atalık buğday tohumları ıslatıldıktan sonra bir bezin üzerine yayılıp karanlık bir odada belirli bir süre bekletilerek çimlenen buğday tohumlarının öz suyu, tokmak ya da taş yardımıyla dövülerek çıkartılıyor.  Elde edilen buğday öz suyu hiçbir tatlandırıcı kullanılmadan sadece un ile lezzetini kendi kıvamından alır. Dibinin tutmaması için istenilen kıvama gelene kadar, 15-20 saat süresince kazanlarda sürekli karıştırılarak kaynatılmaktadır. Yapılması uzun sürdüğü ve yorucu olduğu için kendine özgü bir tatlı türüdür.

Uğut Tatlısı ile ilgili tavsiyelerimiz: Fırından yeni çıkmış sıcacık poğaçalarınızın içerisine sürerek veya taze simit ve ekmeklerinizle kahvaltılıklarda veya çay saatlerinde servis edebilirsiniz.

%100 doğal, sağlıklı, geleneksel lezzet.
Afiyet olsun & İyi alışverişler dileriz.

Güvenlik Sorusu 3+3

Ödeme ve Taksit İmkanları

Şehrin Meşhurundan vermiş olduğunuz siparişlerin ödemesini; banka kartı, kredi kartı veya Havale/EFT yöntemlerinde sunulan, güvenli alışveriş sistemi(3D secure) sayesinde ödemelerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

Whatsapp Destek