Hoşgeldiniz - Şehrin Meşhuru
Ana Sayfa » Kahvaltılıklar » Tereyağı » Kars Süt Tereyağı (1000 gr)
foto
foto

Kars Süt Tereyağı (1000 gr)

191.25 TL

Kars’ın Meşhur Tereyağı

tereyağımız; doğallığı ve malzeme kalitesini bir bütün olarak oluşturduğumuz, özel ürünlerimizi sizlerle buluşturuyoruz. Kars süt Tereyağının ham maddesini süt yağı oluşturur. Kars Tereyağı bir çeşit hayvansal (İnek veya koyun) yağdır. Yağın bileşiminde %82 oranında süt yağı, su, süt şekeri, mineraller, kolesterin, suda çözülmüş vitaminler, protein, asitler, aromalar ve proteinler bir araya gelmiştir. Besin değeri yaklaşık 740 kcal/100 gram’dır. Tereyağının fiziksel özelliğini ise kısa bağlı doymuş yağlarla, yağ asitleri oluşturur. Yağın hafif sarı ve beyaz olmak üzere iki renkte olması ihtimal dahilindedir. Gıda ve kozmetik sanayisinde vazgeçilmez ve yedeksiz bir ham maddedir.

Şehrin meşhuru olmasının sebebi;

En temel nedeni sütünden başlıyor olması. 2000-2500 metre rakıma sahip otlaklardaki son derece zengin ve taze ot çeşitleriyle beslenen ineklerimizden elde edilen sütü bekletmeden, ciğsütün makinadan geçirip kaymağının alınmasıyla meydana gelir.

Tereyağı ile ilgili tavsiyelerimiz;

Suyu süzülmeden yenecek makarna için, haşlanırken 1 kaşık tereyağı ve biraz tuz eklenmesi daha lezzetli olmasını sağlayacaktır. ek olarak, hamurun tereyağı ile yoğrulması pasta börek ve çöreklerinizde enfes tatlar yakalamış olacaksınız. Sofralarımıza kattığı olağan üstü lezzetin yanı sıra yağlar arasında en yüksek protein içeren besindir. Kars Tereyağı yaklaşık yüzde biri protein iken diğer yağlarda bu neredeyse sıfırdır.

%100 doğal, sağlıklı, geleneksel lezzet

Afiyet olsun

 

Güvenlik Sorusu 5+6

Ödeme ve Taksit İmkanları

Şehrin Meşhurundan vermiş olduğunuz siparişlerin ödemesini; banka kartı, kredi kartı veya Havale/EFT yöntemlerinde sunulan, güvenli alışveriş sistemi(3D secure) sayesinde ödemelerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

Whatsapp Destek