Kars Süt Tereyağı (1000 gr)
resim

Kars Süt Tereyağı (1000 gr)

Kars

KARGO DAHİL

Fiyat : Stokta Yok
Ürün No : 1867

Kars’ın Meşhur Tereyağı

tereyağımız; doğallığı ve malzeme kalitesini bir bütün olarak oluşturduğumuz, özel ürünlerimizi sizlerle buluşturuyoruz. Kars süt Tereyağının ham maddesini süt yağı oluşturur. Kars Tereyağı bir çeşit hayvansal (İnek veya koyun) yağdır. Yağın bileşiminde %82 oranında süt yağı, su, süt şekeri, mineraller, kolesterin, suda çözülmüş vitaminler, protein, asitler, aromalar ve proteinler bir araya gelmiştir. Besin değeri yaklaşık 740 kcal/100 gram’dır. Tereyağının fiziksel özelliğini ise kısa bağlı doymuş yağlarla, yağ asitleri oluşturur. Yağın hafif sarı ve beyaz olmak üzere iki renkte olması ihtimal dahilindedir. Gıda ve kozmetik sanayisinde vazgeçilmez ve yedeksiz bir ham maddedir.

Şehrin meşhuru olmasının sebebi;

En temel nedeni sütünden başlıyor olması. 2000-2500 metre rakıma sahip otlaklardaki son derece zengin ve taze ot çeşitleriyle beslenen ineklerimizden elde edilen sütü bekletmeden, ciğsütün makinadan geçirip kaymağının alınmasıyla meydana gelir.

Tereyağı ile ilgili tavsiyelerimiz;

Suyu süzülmeden yenecek makarna için, haşlanırken 1 kaşık tereyağı ve biraz tuz eklenmesi daha lezzetli olmasını sağlayacaktır. ek olarak, hamurun tereyağı ile yoğrulması pasta börek ve çöreklerinizde enfes tatlar yakalamış olacaksınız. Sofralarımıza kattığı olağan üstü lezzetin yanı sıra yağlar arasında en yüksek protein içeren besindir. Kars Tereyağı yaklaşık yüzde biri protein iken diğer yağlarda bu neredeyse sıfırdır.

%100 doğal, sağlıklı, geleneksel, lezzetli

Kaliteli ve doğal

Kaliteli ve Doğal Ürün

kolay iade

Kolay İade

hızlı kargo

Hızlı ve Güvenli Kargo

Güvenli alışveriş

Güvenli Alışveriş

Afiyet olsun

Ücretsiz Kargo

İlgili Terimler :
WhatsApp chat