Hoşgeldiniz - Şehrin Meşhuru
Ana Sayfa » Kahvaltılıklar » Peynir Çeşitleri » Kars Eski Kaşar (1 Yıllık)

Kars

foto
foto

Kars Eski Kaşar (1 Yıllık)

393.75 TL

Miktar Seçiniz

Rakamlar Kg Fiyatını Temsil Etmektedir. 1 Yıl Olgunlaştırılmış Eski Kaşar

Marka : Kars Peynircilik

Kars Eski Kaşar (1 Yıllık)

1 kg Kars Eski Kaşar elde edebilmek için sütün yağ durumuna göre 10-12 kg işlenir. Peynir yıllandıkça suyunu kaybeder bu da peynirin asıl tadına erişmenizi sağlar. Eski kaşar ilk kalıba koyulduğu taze anında 14 kg ve üzeri ağırlıktadır. En az 6 aylık olgunlaştırma sürecinden sonra bu miktar 13 kg a kadar düşmektedir. Bu olgunlaşma sürecinden sonra kaşar istenilen aroma ve kıvama ulaşmış olur. Olgunlaştırma süreci talebe ve kaşarın durumuna göre 6 ile 24 ay arasında değişiklik gösterir.

Şehrin meşhuru olmasının sebebi: Doğallığı lezzetine yansımış olan bu peynir Kars’ın yüksek rakımlı yaylalarında yaylım olarak beslenen ineklerin sütünden elde edilmektedir. Şirden maya kullanılan peynirler, en az 6 ay soğuk hava mahseninde bekletildikten sonra kendine has aromasını oluşturur.

Teker Kaşar ile ilgili tavsiyelerimiz: Tost ve gözlemelerinize harika bir aroma vermesinin yanında, kahvaltıların da vazgeçilmezidir.

%100 Doğal, Sağlıklı, Geleneksel Lezzet.
Afiyet Olsun & İyi Alışverişler Dileriz.

 

Güvenlik Sorusu 6+7

Ödeme ve Taksit İmkanları

Şehrin Meşhurundan vermiş olduğunuz siparişlerin ödemesini; banka kartı, kredi kartı veya Havale/EFT yöntemlerinde sunulan, güvenli alışveriş sistemi(3D secure) sayesinde ödemelerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

Whatsapp Destek