Hoşgeldiniz - Şehrin Meşhuru
Ana Sayfa » Kahvaltılıklar » Helva » Kars Bakkaliyesi, Erzurum Horis Peynir Helvası 900 Gr

Erzurum

foto
foto
foto
foto
foto foto foto foto

Kars Bakkaliyesi, Erzurum Horis Peynir Helvası 900 Gr

450 TL

Miktar Seçiniz

Erzurum Horis Peynir Helvası

Doğallığı ve malzeme kalitesi bir bütün olan, özel ürünleri sizlerle buluşturuyoruz. Birbirinden özel tatlara sahip Türk mutfağının farklı yerlerinde peynirden yapılmış olan tatlılar mevcuttur. Erzurum yöresinin de ise bunun adı horistir. Un ve tereyağının tandır üzerinde birleşmesiyle ve civilpeyniriyle yapılan özel bir helva çeşididir. İçerdiği protein sayesinde tok tutma özelliği vardır.

Şehrin meşhuru olmasının sebebi: Erzurum İspir ilçesinde geleneksel yöntemlerle yapılan yöresel Erzurum peynir helvası diğer adıyla Horis, adı duyulduğunda sanılanın aksine tuzlu bir yiyecektir. Tadını yörenin meşhur peyniri olan civil peynirinden alan bu yöresel lezzeti beğenilerinize sunuyoruz.

Helva ile ilgili tavsiyelerimiz: Civil peynirin etkisiyle tel kadayıf gibi tellenme meydana gelir. Tüketmeden önce hafif ısıtılınca peynir ve tereyağın erimesiyle bu tellenmeler görülecektir

%100 Doğal, Sağlıklı, Geleneksel Lezzetli
Afiyet olsun & İyi Alışverişler Dileriz.

Güvenlik Sorusu 5+3

Ödeme ve Taksit İmkanları

Şehrin Meşhurundan vermiş olduğunuz siparişlerin ödemesini; banka kartı, kredi kartı veya Havale/EFT yöntemlerinde sunulan, güvenli alışveriş sistemi(3D secure) sayesinde ödemelerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

Whatsapp Destek