Karaköy Güllüoğlu Kuru Baklava (1 Kg)
resim

Karaköy Güllüoğlu Kuru Baklava (1 Kg)

İstanbul

Fıstıklı Kuru Baklava 1KG ile satılmaktadır.

Fiyat : Stokta Yok
Ürün No : 2038

İstanbul’un Meşhur Kuru Baklavası olan,

Karaköy Güllüoğlu el yapımı ve benzersiz bir tada sahip eşsiz baklavalar arasında yerini alarak beğenilerinize sunulmaktadır.

Şehrin meşhuru olmasının sebebi;

Karaköy Güllüoğlu’nda çalışan her usta, bilinen teknikleri kullanmakla birlikte, kişisel bir lezzetin izini bırakacak olan özel hamur açma yöntemlerini tatbik eder. Bu özel dokunuş, dünyanın en ince hamurunu açmak için geçirilen onlarca yılın tecrübesinin sonucudur. Hamura hayat veren bu özel dokunuş, elle toplanmış doğal malzemelerle birleştiğinde eşsiz tada ruhunu vermiş olur.

Kuru Baklava ile ilgili tavsiyelerimiz;

Baklavanın iyisi, insanın beş duyusu ile test edilerek anlaşılabilir. Görme duyusu ile test İyi baklava, daha vitrinde, tepside kendisini belli eder. İyi pişmiş baklavanın rengi, altın sarısına çalar. Eski ustalar, buna 24 ayar altın rengi derlermiş. Ayrıca baklava diri görünmeli, iştah çekmeli. Baklava tepsisinin boşalan yerlerinde fazla şerbet birikmişse, baklavanın ağır çekmesi için gereğinden fazla şerbet verilmiş olabilir. İyi baklavada şerbet kararında olmalı, baklavayı hem kilo olarak, hem tat olarak ağırlaştırmamalı. İşitme duyusu ile test İyi bir baklavaya çatal batırıldığında, bir hışırtı duyulur. Bu, yufkanın ince açıldığını ve baklavanın iyi piştiğine işarettir. Yufkası ne kadar ince açılmış olursa, baklava o kadar iyi olur. Koku alma duyusu ile test Baklava ağza yaklaştırıldığında, buruna mis gibi sade tereyağı, harç olarak kullanılan ceviz veya fıstığın kokusu gelmeli. İyi baklava, her şeyden önce iyi ham maddeden oluşur. Tat alma ve dokunma duyusu ile test Baklavanın iyisi, kötüsü, asıl yenmesi sırasında belli olur. İyi baklava ağızda dağılır; damakta eşsiz bir tat bırakır; mideye de dokunmaz.

Serin ve kuru yerde muhafaza edildiğinde 30 gün rayihasını koruyan Kuru baklavalar, özel ambalajı ile tarafınıza iletilecektir.

Dilim sayısı: 1 kg için ortalama 26 – 28 Adet

İçerik: Toz şeker, içme suyu, buğday unu, sade yağ, antep fıstık içi, buğday nişastası, yumurta, sofra tuzu

Raf ömrü, serin ve kuru yerde saklamak koşulu ile 30 gündür.

Kaliteli ve doğal

Kaliteli ve Doğal Ürün

kolay iade

Kolay İade

hızlı kargo

Hızlı ve Güvenli Kargo

Güvenli alışveriş

Güvenli Alışveriş

%100 doğal, sağlıklı, geleneksel, lezzetli
Afiyet olsun & İyi Alışverişler

İlgili Terimler :
WhatsApp chat