Hoşgeldiniz - Şehrin Meşhuru
Ana Sayfa » Kahvaltılıklar » Peynir Çeşitleri » Erzurum Civil (Çeçil) Peyniri

Erzurum

foto
foto

Erzurum Civil (Çeçil) Peyniri

303.75 TL ( Tuzsuz )

Miktar Seçiniz

Rakamlar Kg Fiyatını Temsil Etmektedir.

Marka : Kars Bakkaliyesi

Erzurum Çeçil Peynir: Doğallığı ve kalitesiyle bir bütün olarak oluşturduğumuz, özel ürünlerimizi sizlerle buluşturuyoruz. Elle ovulunca iplik iplik olduğundan, tel peyniri güzel bir benzetme olarak bu ismi almıştır. Yöreye göre “civil” , “çeçil”,”saçak” yada “çekme peynir” de denen peynirlere benzer. Yumuşak pişmaniye gibi tel tel, açık sarı renktedir. Yağlı sütten işlendiği için daha lezzetlidir. Yağı az, proteini bol bir peynirdir.

Şehrin meşhuru olmasının sebebi: En temel nedeni sütünden başlıyor olması. 2000-2500 metre rakıma sahip otlaklardaki zengin ve taze ot çeşitleriyle beslenen ineklerden elde edilen sütlerden yapılmaktadır. Çeçil peyniri, Erzurum, Kars, Ardahan ve Iğdır genelinde oldukça tercih edilen bir peynir çeşididir.

Peynir ile ilgili tavsiyelerimiz: Hem Yufka ile hem gözlemeye sararak  tüketebilirsiniz. Kahvaltıların da vazgeçilmezidir. olarak; nane, maydanoz, yeşil biber, yeşil soğan, domates ve hafif zeytinyağı ile birlikte küçük doğranmış peynirleri karıştırıp, muhteşem bir peynir salatası oluşturarak tüketim sağlayabilirsiniz.

%100 Doğal, Sağlıklı, Geleneksel Lezzet.
Afiyet Olsun & İyi Alışverişler Dileriz.

Güvenlik Sorusu 9+6

Ödeme ve Taksit İmkanları

Şehrin Meşhurundan vermiş olduğunuz siparişlerin ödemesini; banka kartı, kredi kartı veya Havale/EFT yöntemlerinde sunulan, güvenli alışveriş sistemi(3D secure) sayesinde ödemelerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

Whatsapp Destek