Hoşgeldiniz - Şehrin Meşhuru
Ana Sayfa » Tatlılar » Sarıbaş Gurme, Balıkesir Höşmerim Tatlısı 500 Gr

Balıkesir

foto
foto

Sarıbaş Gurme, Balıkesir Höşmerim Tatlısı 500 Gr

35 TL

Miktar Seçiniz

Marka : Sarıbaş Gurme

Balıkesir’in Meşhur Höşmerim Tatlısı: Peynir helvası olarak da bilinen höşmerim; Balıkesir ve çevre şehirlerde en önde gelen yöresel lezzetlerindendir. Öyle ki Evliya Çelebi’nin gezilerinde gördüklerini anlattığı ünlü eseri Seyahatname’de bile kendine yer bulmuştur.  Seyahatname’de höşmerim tatlısının, Balıkesir’e yerleşen Türkmenler’de görüldüğü belirtilmiştir.

Meşhur olmasının sebebi: Balıkesir’in meşhur tatlısı höşmerim 500 yılı aşkın bir süredir bilinen bir tatlıdır. Sarıbaş çiftliğinde üretilen enfes peynirlerin kullanıldığı höşmerimleri de tam da bu tatlının merkezi olan Balıkesir’den sofralarınıza uzanan bir lezzet olarak karşımıza çıkartmaktadır. Kısaca; Peynir tatlısı olarak da bilinen Balıkesir’in asırlık geleneksel lezzeti, yüksek kalite standartlarında sofralarınıza renk katmayı, ağzınızı tatlandırmayı bilen, Sarıbaş höşmerimleri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Höşmerim Tatlısı ile ilgili tavsiyelerimiz: Ürünün formunu bozmadan uygun kaba geçirerek; mikrodalga da ya da fırında hafif ısıtarak içerisindeki peynirlerin de erimesini sağlamış olursunuz ve daha lezzetli bir hale getirmiş olursunuz ve yanında bir parça kesme dondurma ile misafirlerinize sunarak, enfes bir ikramlık oluşturmuş olursunuz.

%100 doğal, sağlıklı, geleneksel lezzet.
Afiyet olsun & İyi alışverişler dileriz.

Ödeme ve Taksit İmkanları

Şehrin Meşhurundan vermiş olduğunuz siparişlerin ödemesini; banka kartı, kredi kartı veya Havale/EFT yöntemlerinde sunulan, güvenli alışveriş sistemi(3D secure) sayesinde ödemelerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

Whatsapp Destek