Rize Kavurması Vakumlu (500 gr)
resim

Rize Kavurması Vakumlu (500 gr)

Rize

Fiyat : Stokta Yok
Ürün No : 2397

Rize’nin Meşhur kavurması olan,

kavurmanın çıkış noktası Ardahan’dır. soğuduktan sonra paketleme işlemi tamamlanır. Yıllardır süre gelen üretimi ile işinin ehli ustalar tarafından hazırlanır.yayla yetişmiş hormonsuz inek etinden yapılmaktadır. Sinirleri temizlenen et soğuk hava depolarında dinlendirilir. Dinlenen et içine hiçbir şey ilave edilmez sadece çok az tuz ilavesi eklenerek hazırlanır. Özel fırınlarda odun ateşinde pişirilir ve soğumaya bırakılır, hazır hale getirilen kavurma geniş kalibreli paketlere koyulur. Sofralarda yerini almak için hazır hale gelir.

Şehrin meşhuru olmasının sebebi;

Rize’de 1900 yılların Başlarında, Yörük olarak gelen göçebe halkların hayvancılıkla uğraşması ve kışın tüketmek için hazırladığı bir karışım ile Rize kavurması ortaya çıkmıştır. Hasta, Yaralı ve ya ihtiyaç için kesip imal ettiği, bir nevi bildiğimiz çoban kavurmaya benzeyen tarzda pişirilip, daha sonra tüketmek için metal kap içerisine hava almayacak şekilde kapatılan ve bu şekilde uzun müddet bozulmadan durabilen bir gıda maddesi ortaya çıktı. 1927  yıllarda Ticaretine başlanan bu enfes ötesi tat şimdi sofranızda.

Kavurma ile iligli tavsiyelirimiz;

Pişmiş yağsız dana eti, B12 vitamini, demir, çinko ve potasyum açısından iyi bir kaynaktır. Yağ oranının düşük olması nedeniyle hem sağlık hem de diyet açısından uygundur.

Saklama koşulları

Saklama süresi, Serin ve kuru yerde muhafaza edildiğinde 30 gün rayihasını koruyan Kuru baklavalar, özel ambalajı ile tarafınıza iletilecektir.

İçindekiler:

Sığır eti ve yağı, tuz. Yağ oranı en az %10. Tuz oranı en çok %2’dir. Tavsiye edileb tüketim tarihi (TETT) üretim tarihinden itibaren 4 aydır. 0-4C’de saklayınız.

karşılaştığınız sorunları bilgi@sehrinmeshuru.com adesinden veya iletişim numaramızı arayarak bize bildirebilirsiniz.

Kaliteli ve doğal

Kaliteli ve Doğal Ürün

kolay iade

Kolay İade

hızlı kargo

Hızlı ve Güvenli Kargo

Güvenli alışveriş

Güvenli Alışveriş

%100 doğal, sağlıklı, geleneksel, lezzetli
Afiyet olsun & İyi Alışverişler

İlgili Terimler :
WhatsApp chat